פנג שווי - תורת טיהור המרחב
פנג שווי - תורת טיהור המרחב


פנג שווי היא שיטה סינית העוסקת בסידור מרחב המחיה והשואפת להביא להרמוניה בין האדם לטבע, במטרה להביא לשפע בחיים.


פנג שווי היא שיטה סינית העוסקת בסידור מרחב המחיה והשואפת להביא להרמוניה בין האדם לטבע, במטרה להביא לשפע בחיים.

הפירוש המילולי של המושג הוא "רוח ומים" ומסמל את שילוב היין והיאנג.  המילים יין ויאנג מסמלות שני סוגים של אנרגיה, פעילה וסבילה המשלימות זו את זו, ואחת מהעקרונות החשובים בתורות סין. כל דבר בעולם מורכב מאנרגיות אילו השואפים לאיזון בניהם. כשחם בגוף נאכל מאכלים מצננים או נקרר את הסביבה שאנו מצויים בה על מנת להביא למצב מאוזן בין החום לקור...
כל דבר שנימצא בתנועה יוצר חיים (צ'י), וכשאין תנועה חדלים החיים. אין חיים ללא שני יסודות אילו. וכששניהם מצויים בתנועה נוצרים חיים.

טיהור וסידור המרחב מביא לזרימה של אנרגיה טובה בתוך המרחב, ומביא איתו קודם כל הרגשה טובה ביחס למקום וכתוצאה מכך ביחס לעצמי... ומאפשר כניסה של שפע לתחומים שונים בחיינו.

מטרת תורה זו היא תכנון וסידור מרחב המחייה בהתאם לכוחות האנרגיה סביבו.
יצירת איזון היכן שהאנרגיה תקועה או אינה זורמת נכון, בעזרת מספר כללים ופעולות פשוטות וליצור שינוי אנרגטי והשפעה חיובית על הסובב.יסודות הפנג שווי

התורה מבוססת על חמשת היסודות שבטבע המשפיעים על כל חלק בחיינו.
חמשת היסודות הם:  עץ, אש, אדמה, מתכת ומים - המהווים יחד מעין מעגל חיים המיצגים תהליך של שינוי אנרגיה ממצב אחד לאחר כאשר כל יסוד מזין את הבא אחריו.
המים מצמיחים עץ, העץ הוא חומר ליצירת אש, האש שורפת לאפר, ובאפר/באדמה נוצרת מתכת, המתכת באדמה עוצרת מי התהום, המים מזינים את העץ, וחוזר חלילה.

יסוד העץ
מסמל תהליכי צמיחה וגדילה, מייצג אנשים יצירתיים בעלי כישרונות מגוונים. צבעו ירוק. העציצים בבית או ריהוט ירוק בהחלט מייצגים יסוד זה.

יסוד האש
מייצג מצבים או תחושות של אנרגיה גבוהה כמו תשוקה, התלהבות, שימחה. מייצג אנשים בעלי אינטליגנציה גבוהה, פזיזים. צבעו אדום. נרות או קיר או אלמנט אדום ייצג יסוד זה בבית, כמובן במידה על מנת לא ליצור יותר מידי ממנו.

יסוד האדמה
"אמא אדמה" מקום מאזן בין תהליכים, עליו ובתוכו מצויים שאר היסודות. מייצג יציבות וביטחון, תמיכה, האדמה גם מעניקה וגם מכילה. מייצג אנשים סובלניים אחראיים וחזקים. צבעו חום, כתום זהב. חומרים כמו אדמה, אבנים או קריסטלים, חומרים היוצאים או "מיוצרים" באדמה מייצגים יסוד זה בבית.

יסוד המתכת
מייצג נחישות, עוצמה, שלמות, הצלחה כספית, יופי וסדר. מייצג אנשים אנליטים ומחושבים. צבעו אפור מתכתי. ברזל ונחושת, כלי מתכת, מייצגים יסוד זה בבית.

יסוד המים
מייצג תהליכי שינוי וזרימה. רוגע. מייצג אנשים בעלי רגישות גבוהה רוחניים ותיקשורת בין אישית טובה. צבעו כחול. מים, מזרקה וחומרים שקופים אחרים מייצגים יסוד זה בבית.פנג שווי ומרחב המחיה שלנו, טיפים
הבית שלנו הוא המקום שאליו אנו חוזרים עייפים לאחר יום עבודה, לכן הבית צריך להיות מקום שנעים לחזור אליו, נינוח ועם ריח טוב. יש להשתדל שהבית יהיה מאוורר ונקי.
כל חלק בבית כמוהו כמו חלק אחר בגוף, אשר הפעילות בם שונה, ולכן יש לשים לב למיקום החפצים, מהותם, סידורם הנכון, והצבעים השורים בו.

הכניסה לבית היא כמו הפה בגוף האדם, דרכו ניכנס האוכל שנותן לנו חיים. לכן הכניסה מאוד חשובה, צריכה להיות מסודרת נקיה ומזמינה. דרכה נכנסת אנרגיה לבית ומשפיעה על מה שקורה בתוכו. נדאג שהכניסה לבית תהייה ללא הפרעות המקשות את הכניסה פנימה כמו עציץ גדול או אופניים, שקיות מונחות וכדומה, שיהוו חסימה של אנרגיה.

דלת הכניסה מסמלת ומקנה ביטחון, לכן עדיף שתהיה דלת כבדה ולא דלת זכוכית שקופה.
בבתים רבים משאירים נעלים בכניסה, מהסיבה שהם לא נקיים בסופו של יום. נמנעים מלהכניס הביתה את הלכלוך.
מומלץ להשאיר נעלים מחוץ לבית, בכניסה, במקום סגור ולא בחדר השנה. ובתנאי שלא יפריעו לכניסה לתוך הבית.

מראה מול הדלת. מראות בבית הן נושא בפני עצמו, יש לשים לב היכן תולים מראה.
מראה מול דלת הכניסה לא מומלצת, מסיבת אי הנוחות הנגרמת לנכנס פנימה ופתאום רואה מולו דמות... (הרחבה  בהמשך).

הסלון הוא מקום שבו מתאספים המשפחה והחברים, בו כדאי שיהיה איזון בין הצבעים והרהיטים. בדרך כלל בסלון ישנם חלונות מאוד גדולים המאפשרים כניסה של אור רב שיוצר אוירה נעימה וחיובית, עדיפות לווילונות בהירים, ורהיטים עם פינות מעוגלות.
לא מומלץ למקם את הספה עם הגב לדלת. כמו כן לא מומלץ להעמיס את חלל הסלון בפריטים וברהיטים היות וזה גורם לזרימה קשה של האנרגיה. גורם לתחושה של כובד על היושבים בו.


תמונות
תמונות בבית מומלצות וכמה שיותר. יותר חשוב תוכן התמונות מאשר כמותן.
מומלץ תמונות בעלות תוכן חיובי, שגורמות להרגשה טובה. לא משנה תוכן התמונה העיקר שתהייה חיובית. תמונות צבעוניות ובהירות, ולא בעלי צבעים כהים...  קירות ריקים לא מומלץ.. משרים אוירה של ריק.
תמונות של הילדים יש לעדכן עם גיל הילד. לזוגיות לא מומלץ תמונות של דמויות בודדות.
 

תאורה טובה מוסיפה הרבה אנרגיה למרחב. וכמה שיותר אור יותר טוב... מומלץ אור צהוב (בדומה לשמש) שמתפזר על האיזור ולא ממוקד שיוצר הצללה.
נרות, אלמנט האש, מנקה אנרגיות. נרות מסייעים בניקוי אנרגיות בפינות הבית והחדרים, עוברים עם נרות דולקים באזורים אילו, מומלץ אחרי שהבית נקי ומסודר כמובן, במידה ויש עשן שחור יש לשהות במקום עד שהעשן יגמר. לאחר מיכן יש לפתוח את החלונות לאוורור.
 

מראות
מומלץ שהמראה תהיה שלמה ולא מורכבת מחלקים שיוצרים קווי שבירה. על המראה להיות נקיה וגבוהה מספיק לשקף את כל הגוף. על המראה לשקף משהו חיובי ויפה על מנת להעצים אותו.
מראה ליד שולחן האוכל "מכפילה" את האנשים ויוצרת תחושה של שפע. יש ששמים בגב של הכיריים מראה, מכפיל את הסירים ויוצר תחושת שפע.
מראה אינה מומלצת בחדר השינה, ואם חייבים - שלא תשקף את המיטה ואת הישן בה. בשנים עברו היו מתקינים מראות על דלת הארון מבפנים. מומלץ.

מים
אנרגיה טובה ומחזקת. מים זורמים בכיור במקלחת, מהווים אלמנט של ניקוי וטיהור. אקווריומים או מזרקות קטנות, יש שיהיו תמיד נקיים ומים שלא עומדים, אלא במצב של זרימה, להצלחה בקריירה ולשפע.
 

חדרי שינה
חדר השינה הוא המקום אליו אנו נכנסים לנוח, עליו להיות במקום שקט ועם אוירה נעימה,  יש להשתדל לא למקם את המיטה מול הפתח של הדלת, ואם אפשר לסגור את דלת החדר בלילה. המיטה צריכה להיות פתוחה לגישה משני הכיוונים, ובעלת משענת  לקיר.
בחדרי השינה של הילדים יש להתאים את הרהיטים לגיל הילד, לדוגמא לילד בן 3-4 רהיטים נמוכים, על מנת ש"לא ילך לאיבוד" עם רהיטים גבוהים וגדולים.
יש לתת מקום לצדדים החיוביים בכל גיל, בגיל גן לתלות את הציורים על לוח, תמונות עם המשפחה מאירועים משמחים, עם חברים טובים, על מנת להעצים את תחושת הביטחון. בגיל מתקדם יותר תעודות לשבח על הישגים שונים ועוד הצלחות. לא מומלץ לתלות תמונות מעל לראש...

 

בכללי, יש להימנע מאי סדר, בלאגן יוצר תקיעות וחסימות. לא מומלץ לאגור חפצים שאין בהם שימוש יותר משנה, שאנו לא אוהבים, או חפצים שבורים. רהיטים ישנים - אנרגיה ישנה, מומלץ להתחדש או לחדש את הרהיט. תמונות בעלי נושא או צבעים כהים, מומלץ להוציא מהבית.
עציצים מאוד מומלצים (אלמנט העץ) בסלון ואפילו בחדר השירותים, לא בחדרי השניה, מומלצים לצמיחה והצלחה ומכניסים כדרך אגב את הטבע הביתה...
רצוי לתקן דברים שבורים, להחליף מנורות שרופות לצבוע בעת הצורך.
הבית שלנו הוא מי שאנו, מה שיש בו איך שהדברים מצויים בו משקף את מי שגר בו, אפשר ללמוד הרבה על דיירי הבית רק מעצם הכניסה ועמידה בפתח, בהסתכלות במבט כללי. ממליצה "להתחשב" בכללים אילו ובכלל כל מה שעושה לנו טוב ומשרה אוירה חיובית ונעימה.


בהצלחה


 

 
 
  
spacer
דף הבית     |    מודעות     |    הגלריה     |     שירים     |    קסמים     |     אודות     |    צור קשר

^ חזרה למעלה


 

© כל הנאמר באתר זה הינו בגדר המלצה ומוגן בזכויות יוצרים
אין לשכפל להעתיק לפרסם כל דבר מאתר זה ללא אישור בעל האתר 
מסחר אלקטרוני
חנות וירטואלית | אחסון אתרים
 Web Design by Eyal Eliraz